هم‌اکنون 383 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی نسب: از کارهای معارفی در ایام نیمه شعبان نباید غفلت کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی نسب در دیدار با آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و اعضای ستاد برگزاری اجتماع مهدویون در نیمه شعبان حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، مدیر بنیاد استان حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی نسب در دیدار با آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی و اعضای ستاد برگزاری اجتماع مهدویون در نیمه شعبان حضور یافت و در این دیدار ضمن بیان اهمیت ورود بیشتر و عمیق‌تر به کارهای معارفی که توصیه قرآن و روایات و امامین انقلاب است اظهار کرد: کارهای احساسی خوب است اما راجع به فکر و اندیشه هم برنامه ریزی داشته باشیم خصوصا برای نسل نو که استفاده از منابع متقن و اساتید ماهر در ارتباط با نوجوان و جوان را لحاظ کنیم.

وی پیرامون فعالیت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی در زمینه محتوا و کارشناس بعنوان مجموعه‌ای تخصصی و مرکزی گفت: علاوه بر گفتگوها و نشست‌های متعدد علمی معرفتی، جشن‌ها و برنامه‌های متنوع معارفی، بیش از ۳۰۰ اعزام کارشناس در سطح استان داریم و این کار معارفی را به جامعه مخاطب با قالبهای مختلف متناسب نیاز روز جامعه منتقل می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی نسب ادامه داد: کار معارفی در کل کشور جدی گرفته شود خصوصا در خراسان رضوی و بهره گیری از ظرفیت زائرین تا معارف ناب مهدوی مد نظر قرآن و روایات و در راستای بیانیه گام دوم و جهاد تبیین به نسل نو منتقل کنیم و در کنار این بیان معارف، کارهای احساسی و شور جشن هم باشد که مکمل یکدیگرند.

در ادامه و به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز خراسان رضوی،نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی در دیدار با اعضای ستاد برگزاری اجتماع مهدویون گفت: مسئله قرب ظهور به معنای زمینه‌سازی برای فرج امام زمان(عج) با متوجه ساختن قلوب مردم به شخصیت حضرت بقیة‌الله الاعظم(عج) معنا پیدا می‌کند و بر همین اساس است که سال‌به‌سال، نیمه شعبان باشکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی افزود: خدمتگزاری به ساحت امام زمان(ع) باید متناسب با شرایط روز باشد. کسی می‌تواند خادم امام زمان(عج) باشد که متناسب با اقتضای روز، ناشر فرهنگ مهدویت در جامعه باشد و از دانش‌آموز اول دبستان تا استاد دانشگاه، قلوب آحاد مردم را متوجه معارف دینی کند.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده هم‌زمان از احساسات و منطق در تعظیم شعائر مهدوی گفت: برنامه‌ریزی برای جزئیات موکب‌های پذیرایی و طرح‌های اطعام خوب است اما همه این‌ها در زمره مسائل عاطفی است و باید در برنامه‌های فرهنگی و معرفتی هم برنامه‌ریزی‌هایی صورت بگیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اخلاص، مقاومت و ایثارگری را از ویژگیهای خادمان حضرت ولی عصر (عج) برشمرد و افزود: بزرگداشت نیمه شعبان باید به نحوی باشد که نه‌فقط ملت ما بلکه همه دنیا متوجه نیمه شعبان شود. امروزه این مهم در ایام محرم و عزای حضرت سیدالشهدا(ع) با قدرت محقق شده و شرق و غرب عالم آگاه هستند که مسئله عاشورا اتفاق افتاده و سالگرد حماسه حسینی در جریان است.
آخرین ویرایش
در 1401/12/14 12:26 توسط فرشاد بختیاری

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
05132226437 و 05132231339
بلوار مدرس، بین کوچه 8 و10، ساختمان نهضت سوادآموزی، طبقه پنجم
پیامک
30001366