هم‌اکنون 366 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

تشریح برنامه های نیمه شعبان بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) خراسان رضوی

حجت الاسلام و المسلمین سیدجعفر موسوی نسب در نشست خبری به تشریح برنامه های دهه مهدویت این استان پرداخت.
حجت الاسلام و المسلمین سید جعفر موسوی نسب مدیر عامل بنیاد فرهنگی مهدویت استان خراسان رضوی، گفت: چهار واقعه مهم در تاریخ اسلام وجود دارد که اولی بعثت پیامبر گرامی اسلام (ص) ،دومی واقعه غدیرخم و انتصاب حضرت علی (ع) به جانشینی پیامبر است.
وی افزود: سومین واقعه، واقعه عاشورا و شهادت حضرت سید الشهدا (ع) و یاران با وفای در کربلاست و چهارمین واقعه ظهور امام زمان (عج) است که جهان کفر و الحاد در برابر او صف آرایی کرده اند. از آنجا که مهدویت ریشه در آیات الهی و روایات دارد، جهان الحاد بیشترین هجمه خود را در برابر نیروهای انقلابی قرار داده است.
حجت الاسلام موسوی نسب خاطر نشان کرد: اگر جهان کفر مقابل سپاه ایستاده است، به خاطر آن است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از دل مهدویت بیرون آمده است. امروز وظیفه ما در قبال ظهور و شرایط آن بسیار سنگین است و رسانه ها، هنرمندان، اساتید دانشگاه ها باید در طول سال مسائل مهدوی را دنبال کنند.


وی یادآور شد: ما باید پیرامون حضرت مهدی (عج) در قرآن و روایات، فرقه های انحرافی و هالیوود، سبک زندگی، اقتصاد و حکومت داری برنامه ریزی داشته باشیم و در مورد تک تک آنان کار کنیم. در این ایام به وظائف خویش بیشتر آشنا باشیم و به تجدید میثاق با امام عصر(عج) و نایب او ولایت فقیه بپردازیم.
مدیر عامل بنیاد مهدویت خراسان رضوی همچنین اسامی روزهای دهه مهدویت را برشمرد و گفت: روز پنج شعبان با عنوان مهدویت، اخلاق و آمادگی برای ظهور، ششم شعبان رسانه، تمدن و آمادگی برای ظهور، هفتم شعبان اقتصاد، مدیریت جهادی و آمادگی برای ظهو، هشتم شعبان معرفت، عقلانیت و آمادگی برای ظهور و نهم شعبان رونق تولید و عزت ملی و آمادگی برای ظهور نامگذاری شده است.
وی افزود: همچنین روزدهم شعبان روز مشارکت های مردمی و کمک به سیل زدگان، استکبار ستیزی و آمادگی برای ظهور، یازدهم شعبان مهدویت، جوان و آمادگی برای ظهور، دوازدهم شعبان مصادف با روز ارتش جمهوری اسلامی روز دفاع، امنیت و آمادگی برای ظهور، سیزدهم شعبان روز سبک زندگی و آمادگی برای ظهور است.
حجت الاسلام موسوی نسب خاطر نشان کرد: چهاردهم شعبان ولایت فقیه و آمادگی برای ظهور و پانزدهم شعبان مهدویت و تمدن نوین اسلامی، انتظار برای ظهور است. به همین مناسبت برنامه های مختلفی داریم که از جمله اعزام 150 نفر کارشناس مهدویت به استان های همجوار وکشورهای افغانستان، پاکستان، هند و آسیای میانه است.
وی یادآور شد : در این ایام جلسات سخنرانی در مساجد، دانشگاه ها، مدارس حوزه علمیه، هیئات مذهبی و سازمان ها و ادارات دولتی برگزار می شود که در حاشیه آن 300 مکان برای برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی در نظر گرفته شده است.
مدیر عامل بنیاد مهدویت خراسان رضوی تصریح کرد: مراسم احیا در شب میلاد امام زمان (عج) که در کتب ادعیه سفارش زیادی شده برگزار می شود، و در روز عید ولادت امام زمان (عج) اجتماع عظیم منتظران مهدی موعود در مشهد و سایر شهرهای استان برگزار می شود.
وی افزود: در مشهد این مراسم با مولودی خوانی مداحان اهل بیت (ع) در میدان شهدا آغاز و تا حرم مطهر رضوی ادامه می یابد و سپس شرکت کنندگان در مراسم جشن حرم شرکت می کنند.
آخرین ویرایش
در 1398/3/29 13:59

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
05132226437 و 05132231339
بلوار مدرس، بین کوچه 8 و10، ساختمان نهضت سوادآموزی، طبقه پنجم
پیامک
30001366